PolskiEnglish
Główna > Aktualności 2012 > Rusza 8 edycja programu dotacyjnego Funduszu Kropli Beskidu.
 
Rusza 8 edycja programu dotacyjnego Funduszu Kropli Beskidu.
poniedziałek, 05 marca 2012 08:04

 


Jak co roku nasz program obejmuje swym zasięgiem cztery gminy Beskidu Sądeckiego, lezące w tak zwanej „zlewni Popradu”. Istniej możliwość realizacji wspólnych projektów z udziałem podmiotów z ościennych gmin, które znajdują się w rejonie zlewni. Bardzo dobrym przykładem takiej współpracy jest projekt realizowany przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Żegiestowie we współpracy ze szkołą z Małego Lipnika, miejscowości znajdującej się po słowackiej stronie Popradu.


Projekty w konkursie można zgłaszać w dwóch kategoriach:


Dotacje I stopnia (do 5000 zł) przeznaczone dla organizacji pozarządowych, szkół i innych podmiotów, na realizację praktycznych działań edukacyjnych, które przyczynią się do poprawy stanu środowiska wodnego.
Dotacje II stopnia (do 25 000 zł) przeznaczone dla organizacji pozarządowych, szkół i innych podmiotów, na realizację przedsięwzięć przynoszących mierzalne efekty w postaci poprawy stanu środowiska wodnego Beskidu Sądeckiego. Chodzi tutaj w szczególności o praktyczne działania, poprawiające jakość i dostępność do zasobów wodnych.

 

Fundusz Partnerstwa jako Fundacja zarządzająca programem, każdego roku wspiera merytorycznie beneficjentów, którzy zdecydują się na uczestnictwo w projekcie. Przeprowadzone zostaną warsztaty prowadzone przez ekspertów z dziedziny ochrony zasobów wodnych, prowadzone będą konsultacje, porady indywidualne z zakresu składania wniosków i rozliczania się z otrzymanych dotacji. Podczas szkoleń będzie można poznać szczegóły dotyczące form ochrony środowiska wodnego, zasad przygotowywania projektów, ubiegania się o dotacje, sposobów realizacji projektów oraz rozliczania otrzymanych od Funduszu Partnerstwa środków finansowych.


Termin składania wniosków upływa 13 kwietnia 2012 r.

 

Środki przyznane na projekty w ramach dotacji I stopnia powinny zostać wykorzystane do 31 grudnia 2012 roku,w przypadku dotacji II stopnia do 30 kwietnia 2013 roku.

 

Poniżej dokmuenty ósmej edycji konkursu dotacyjnego

 

 
KontaktMapa Strony